Gabinety Ginekologiczne
Zabieg służy do odmłodzenia i rewitalizacji miejsc intymnych kobiet. Terapia w znaczący sposób wpływa na podniesienie komfortu życia pacjentek. Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet które szukają procedury mniej inwazyjnej w porównaniu do zabiegów chirurgicznych lub farmaceutycznych. Zadowolenie kobiety z estetyki intymnej kształtuje równowagę i pewność siebie we wszystkich sferach życia.
Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek, jak również lepszego ich napięcia oraz nawilżenia. Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczenie. Następuje stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego oraz seksualnego.
 Z jakimi problemami radzi sobie laser Mona Lisa Touch? Nietrzymanie moczu - laser Mona Lisa Touch powoduje obkurczenie pochwy, wzmocnienie jej ścian, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu aby złagodzić lub osunąć lekkie lub średnio nasilone objawy 
Menopauza - zabieg laserem powoduje obkurczenie włókien kolagenowych oraz regeneracje bliny śluzowej. Efekt: odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymanie moczu 
Życie seksualne - zastosowanie lasera Mona Lisa Touch powoduje fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy, dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Błona śluzowa staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.
Rehabilitacja po porodzie - poród naturalny powoduje rozluźnienie tkanek pochwy i prowadzi do zespołu rozluźnienia pochwy. Energia lasera Mona Lisa Touch ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają sie nowe, co pobudza pochwę do samoregulacji. Efekt: już po miesiącu pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza. 
  Czy zabieg Mona Lisa Touch jest bolesny? Zabieg jest bezbolesny. Pacjentki odczuwają tylko nieznaczne ciepło. W przypadku zewnętrznych narządów płciowych na 15 minut przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający, ale nie jest to konieczne. 
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt? Najczęściej wystarczający jest jeden zabieg, natomiast przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu procedure można powtórzyć. Jeżeli zabieg wykonujemy u młodych kobiet po porodach to efekt na pewno będzie otrzymywał się do następnego porodu. Wzmocnienie i poprawa elastyczności pochwy pomaga zminimalizować uszkodzenia, do których dojdzie przy kolejnym porodzie. 
U kobiet w okresie okołomenopauzalnym zaleca się wykonanie zabiegu jak najwcześniej, pozwala to zminimalizować skutki związane z obniżeniem poziomu estrogenów. Zgodnie z myślą lepiej zapobiegać niż leczyć, kobiety nie powinny czekać, aż niekorzystne objawy ulegną utrwaleniu i będą utrudniały im codzienne życie. Im wcześniej wykonany zabieg tym lepsze efekty. 

Wymagania do zabiegu 

Wynik cytologii wykonany w ciągu ostatniej polowy roku . 

Aktualne badanie ginekologiczne. 

 Schemat terapii 

Zabieg nie wymaga przygotowań. Trwa około 5- 10 minut. Zwykle wystarcza jeden zabieg. Kolejne można powtarzać co 2 -– 4 tygodnie. Pacjentka decyduje o ilości zabiegów, tak aby rezultat byl zadowalający. 

Zalecenia pozabiegowe 

Po wykonaniu zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu zaleca się: 

wstrzemięźliwość do 7 dni 

unikać gorących kąpieli 

podnoszenia ciężarów 

ograniczenie wysiłku fizycznego 

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne 

miesiączka 

ciąża 

infekcje stref intymnych 

choroby nowotworowe 


Po zabiegu można niekiedy zaobserwować lekkie zaczerwienienie, obrzęk, dyskomfort, które zazwyczaj mijają po okolo 1-2 dniach..

Copyright © 2020 Gabinety Ginekologiczne w Szczecinku dr. Marek i dr. Ewa Ogrodzińscy. All Right Reserved.

.">